Stránky

pondělí 26. února 2018

Ájurvéda - aktuální informace ke zdraví a ročním obdobím

Pokles, Mokrý, H2O, Ledovec, Čistý

Únor až duben - období Slizu

"Na přechodu období vznikají vždy choroby. Choroby když vznikají, oběti se konají."
Těmito chorobami mohou být chřipky, angíny, nevolnosti a trávící potíže, bolesti zad zejména bederní a křížové části, ale také psychické poruchy, stres, deprese a pocity psychické lability či neřešitelnosti situací. V tomto přechodovém období je dobré udělat důkladnou očistu nejlépe s projímadlem, abyste nemuseli "vykonávat oběť" v podobě zdravotních či psychických potíží.

V chladných zimních měsících se zvyšují Vítr a Sliz. Vítr je rychlejší, proto se zvyšuje na začátku zimy. Vítr v lednu předává moc Slizu. Sliz je pomalý, stálý a líný, zvyšuje se pomaleji a poznáme to ve druhé polovině zimy s vrcholem koncem zimy - v dubnu.

Předjarní a jarní období je období Slizu. Sliz má na starosti zvlhčování sliznic, konstrukci a regeneraci tkání, zejména tvrdých a pevných. Ale i tukových. Sliz shromažďuje stavební materiál ke konstrukci tkání a proto rád tloustne či dělá otoky. Na jaře se hůře hubne. Mějte trpělivost, bude lépe.

Platí: "Jak venku, tak uvnitř." Venku taje sníh a led, u člověka tají hleny. Projevuje se zahlenění, rýma, kašel, zneprůchodněné sliznice. V tomto období se z potíží objevují alergie, astmatické, bronchitické potíže, angíny a jiné infekční nemoci. Dále únava, otupělost až deprese.

Vhodná chuť je ostrá (štiplavá), hořká a svíravá (trpká).
Vhodné potraviny jsou suché, např. pečivo, topinky, lupínky, pizza, pečená či grilovaná jídla, sušené ovoce, vysušující např. syrová zelenina, zejména zelí a růžičková kapusta. Vynikající je pohanka, ječné kroupy, cizrna či mungo.
Sliz je studený a proto má rád teplo, teplé potraviny i nápoje. Těch nápojů malé množství. Pokud v této době budete dopoledne jíst topinky s česnekem, nebudete smrdět, pochutnáte si a prospějete svému zdraví, kondici a výkonnosti.

Nevhodná chuť je sladká, slaná a kyselá, včetně kvašené.
Nevhodná struktura potravin je těžká, tekutá, kašovitá, mastná a studená. Omezte či vynechejte nápoje, tekutiny, polévky, smetanové omáčky, těstoviny, rýži, ořechy a semena, šťavnaté ovoce, například kompoty. Do jídla si přidávejte zahřívající koření, např. zázvor, pepř, kmín, trikatu, pipal, muškát, hřebíček.

Pokud máte bolesti zad, masírujte si záda, nebo si nechejte namasírovat ájurvédským masérem či masérkou, olejem nebo krémem, pokud možno s obsahem bylin proti bolestem, vhodný je např. Ájurvédský masážní olej proti bolestem nebo balzám Siddhalepa.

Z léčivých bylin jsou vhodné tulsí, Guduchi, Himal, gotu kola, asafoetida, muškát, hřebíček, Liver-Kidney tbl., moringa.


V tomto období obecně vhodné

V tomto období obecně nevhodné
ostrá, hořká, trpká, lehká, suchá, horkásladká, slaná, kyselá, těžká, mastná, studená
většina zeleniny a může být syrová, sušené ovoce, suché vločky, brambory, ředkvičky, čočka jakákoliv, cizrna, mungo, jáhly, pohanka, kukuřice, žito, ječmen - kroupy i vločky, jablka, med, káva, čekanka, pelyněk, hlávkový salát, zelí, celerová nať, mrkev, pivo, kakao, růžičková kapusta, čaj černý i zelený, špenát, kurkuma, dubová kůra, kostival, ořechový list, tymián, šalvěj, sušená paprika, cibule, česnek, pór, pepř, kmín, čili koření, zázvor, křen, galgán, pálivá paprika, asafoetida, hřebíček, skořice, muškátpšenice vařená ve vodě, například těstoviny, oleje a tuky, rýže, máslo, smetana, mléko, to-fu a cukrové sladkosti, např. palačinky, slazené nápoje, kompoty, kysané nápoje, kys. zelí, kys. mléko (acidofilní), kýška, zákys, zakysaná smetana, sýry, tvaroh, jakýkoli ocet, minerální soli v minerálních vodách, slanečky, zelenina ve slaných nálevech, např. houby, třešně, meloun, hrozny, grepy, rybíz, angrešt, višně, maliny, jahody, rajčata, reveň, nektarinky
Vhodná aktivita: jakékoliv i těžké a namáhavé sporty, lyžování, sáňkování, bruslení, pěší turistika, posilování, jízda na koleNevhodná aktivita: televizní sporty

Zdroj:http://ajurveda.sweb.cz/

Ujednání

Kopírování a šíření obsahu výhradně nekomerčním způsobem je možné v nezkrácené a neupravené podobě s připojením všech zdrojů a odkazů.