Stránky

úterý 3. dubna 2018

Astrologův duben v kostce

Autor: Ondřej Habr

Těsně na konci března byl úplněk (31. 3.) pro mnohé z nás křižovatkou. Rozhodovalo se o správnosti cesty, kterou jsme nastoupili a o kompetencích, jež bychom měli mít k tomu, abychom zvládli vše, co je potřeba. Během úplňku byl totiž v konjunkci se Sluncem i retrográdní Merkur a v kvadrátu bílá Luna v Raku v opozici s Lunou černou v Kozorohu.
Kolem 9. dubna bude Jupiter ve Štíru po znovu v sextilu s Plutem v Kozorohu. Tento aspekt byl již 16. ledna a potřetí se naplní v září. Můžeme jej považovat za příznivý pro vnitřní konsolidaci, pro zklidnění, pro získání jistoty. Bude šance propojit dosud nespojené.

15. dubna se Merkur ve znamení Berana otočí a bude opět směřovat dopředu. Zbrzděné a limitované události se opět dají do pohybu. Znovu se setkáme s těmi, jež v životě potřebujme a kteří s námi sdílejí společný osud.

O novu v polovině měsíce se sejdou Slunce, Luna i Uran. Tady čekejme doslova revoluci. Budeme moci ze dne přestat tam, kde nevidíme budoucnost a perspektivu vývoje. Půjde snadno začít se zabývat něčím novým.

Neklid v nás může být až do 19. dubna, kdy se Slunce setká v přesné konjunkci s Uranem na samém konci znamení Berana.

Do hry vpadne Chiron! 17. dubna po 7 letech ve znamení Ryb vstoupí do Berana. Dojde doslova k probuzení a renesanci. Jako jednotlivci si uvědomíme, kým jsme a co se s námi děje a začneme mít silnou potřebu se zajímat o okolní dění. Připomeňme, že předchozí vstup Chirona do Berana se odehrál v dubnu 1968! Skončí dlouhé období ve znamení Ryb, kdy jsme se zabývali především duchem, duchovnem, vnímali hluboko běžící procesy a tak zanedbávali své konkrétní potřeby. Chiron se ještě v září do znamení Ryb na chvíli vrátí a tak berme tyto momenty jako malou ochutnávku.

17. dubna se otočí Saturn, bude až do září retrográdní a bude procházet zpět znamením Kozoroha. Vymizí v mnoha případech vnější opora a jistota. Tu bychom měli umět nacházet sami v sobě. Popřemýšlíme nad smysluplností řady projektů a některé z nich stopneme. Začneme se koncentrovat více na sebe a své opravdové zájmy a potřeby.

20. dubna vejde Slunce do znamení Býka. Naše realizace se tak stane jednoznačně orientovanou na kvalitu toho, co vytváříme, čím a jak žijeme. Zklidníme se po uplynulém beranském období a zauvažujeme nad tím, jak žijeme. Bude toho mnoho, co bude možné budovat, přetvářet a zkrášlovat. A jistě si uvědomíme to, že přichází nejhezčí období roku, čas rozkvětu.

Poslední dubnová dekáda bude poněkud rušnější. Mars v Kozorohu se setká nejprve v konjunkci s černou Lunou a posléze s Plutem. Tady se dá očekávat tlak na emoce, potřeba tvořit, ale i vidět a znát výsledky toho, co probíhá.

První polovina jara se zdá být skutečně ohnivou. Konstelace budou převážně spojené s planetami v ohnivém živlu, bude mít velký význam to, kterak se dovedeme zachovat. Jak umíme obstát a zařídit to, aby náš život šel směrem, který potřebujeme. Budeme to vše mít doslova ve svých rukou.


Ujednání

Kopírování a šíření obsahu výhradně nekomerčním způsobem je možné v nezkrácené a neupravené podobě s připojením všech zdrojů a odkazů.