Stránky

pondělí 4. června 2018

Astrologův červen v kostce


Beach, Kroky, Písek, Chůze, Žena, Stopy

Stopy na cestě - Ondřej Habr

Planety se pohybují po drahách tam nahoře a synchronně ukazují na to, co se děje tady dole mezi námi. Neřídí nás zrovna tak jako my neumíme ovlivňovat je. Jen symbolicky ukazují na to, co se paralelně bude dít tady na Zemi. Na nás je, abychom se na dané situace připravili nebo je dokonce uměli využít ve svůj prospěch. Což je v podstatě smyslem čtení horoskopů, odvrátit se od činů, které nám škodí a zabývat se tím, co nás rozvíjí. Ale dost teorie, podívejte se na to, co nám v kostce přinese poslední jarní měsíc.

V čase Blíženců si jdeme lehkým krokem, mnoho cest směřuje na různé strany. Hodně možností nabízí různá řešení. Za námi zůstávají jen stopy jako doteky oddálení.

Důležitý bude 7. červen, kdy se ve Vodnáři setkává Mars s jižním lunárním uzlem.
Tento aspekt můžeme vykládat několikerým způsobem. Jako hledání samostatnosti, osobní svobody. Jako směřování k vyšším cílům, které chceme naplňovat stůj co stůj. I jako osvobození se
od všeho (a všech) překážejícího na další cestě. A konečně jako moment nalezení smyslu věcí. Už budeme vědět jak a kam jít dál. Což znamená, že budeme prudce kormidlovat, měnit směr a hledat svůj životní prostor.

Novoluní v Blížencích nepřinese nic noného navenek, ale protože bude probíhat v kvinkunxu (aspekt vnitřního napětí) s Plutem v Kozorohu, budou na pozadí stát velká a důležitá témata. Řešit nutně nic nejspíš nebudeme, ale uvnitř nás to bude vřít. Budeme se chtít zbavit nejednoznačnosti váhání a najít správnou cestu. Nebude nás bavit dělat něco napůl. Budeme si přát odstranit pochybnosti, přimknout se k tomu silnému v nás i okolo a nesloužit provizoriím.

Letní slunovrat (nastane 21. 6.) bude poznamenán opozicí Marsu ve Vodnáři a Venuše ve znamení Lva. Aspekt přinese dynamiku do života. Je jasné to, že nic nám nebude dobré a budeme ochotni donekonečna vylepšovat drobnými i většími akcemi život. Přejdou rozhodnutí, zda ponechat procesy svému osudu a držet se vyzkoušeného či prosadit změny, které by znamenaly přínos pro budoucno.

V červnu, ale již se Sluncem v Raku (26. 6.) zažijeme ještě opozici Slunce - Saturn (ten bude stále retrográdní v Kozorohu). Tam půjde opět o tříbení a korekci pohledů na svět. Zapřemýšlíme a na praktických příkladech si vyzkoušíme, co nám za co stojí. Kolik času (a další energie) musíme věnovat tomu, abychom existovali a fungovali tak, jak potřebujeme. Nabídne se nám možnost na tomto leccos odladit.

Ještě 26. června se otočí Mars, stane se na několik týdnů retrográdní, bude postupovat zpět znamením Vodnáře. Couvat bude až do 27. srpna, kdy se dostane až na 29. stupeň Kozoroha. velké prázniny tak budou poněkud zvláštní a atypické. Retrográdní Mars nás povede k tomu, abychom pokud možno vše dělali jinak než obvykle, případně se aspoň nad svými aktivitami zamysleli.

Jak vidíte, v následujících době se rozhodně nudit nebudeme. Aspektů se nevystřídá na obloze tolik, co v jiných obdobích. Zato ale budou silné a budou ukazovat i na silné dění tady dole na Zemi a samozřejmě, že i v nás. Zatím nebudeme až tak jistě vědět, co se nás týká a možná ani jak zareagovat. Jen se dívejme, abychom stáli na té správné straně. Správné pro sebe a svoje blízké a pro to, čeho si na životě ceníme.

Fdroj:https://www.facebook.com/ondrej.habr/posts/10209476123300055

Ujednání

Kopírování a šíření obsahu výhradně nekomerčním způsobem je možné v nezkrácené a neupravené podobě s připojením všech zdrojů a odkazů.