Stránky

pátek 3. srpna 2018

Astrologův srpen v kostce

Ondřej Habr - měsíční předpověď

Se Sluncem ve znamení Lva se do 15. srpna pohybujeme po astrálním těle, poté do konce měsíce na těle éterickém. A tak žijeme a existujeme v objetí svého já, ve vlastních potřebách a snech o realizaci. 

V tomto čase ještě jsme mimo hlavní proud dění, na dovolených, prázdninových cestách. Potřebujeme kompenzovat řadu subjektivně pojímavých komplikací, nesvobod a neuskutečněných plánů, které jsme intenzivně byli zažívali během roku. Nyní chceme žít a víc než méně dělat aspoň něco podle sebe. Zároveň je to pro každého z nás doba osobních zkoušek, rozhodujeme nenápadně, ale jednoznačně o dalším nasměrování života na nadcházející měsíce.

Důležitý bude 6. srpen, kdy vejde po devíti měsících v Kozorohu Lilit (černá Luna) do Vodnáře. Radikálně se promění témata a oblasti, ve kterých spatřujeme vlastní nekompetenci. Nyní tu půjde o svobodu, nezávislost, směry života, inspirace, vyšší já, ale i o touhu vyniknout a řešit si své záležitosti po svém. V tom budeme hledat úměrnost, ale také i invenci, inspiraci a motivace.

Den samotný může proběhnout i klidně, jen se dá očekávat, že v našich nitrech dozrají jistá očekávaná a někdy i neočekávaná rozhodnutí. Nebude jiné možnosti než udělat to, co bude potřeba udělat.

8. srpna se Uran se na třetím stupni Býka otočí a začne couvat. Na začátku listopadu tak ještě na několik měsíců vejde do Berana. Období po osmém srpnu přinese do mnoha situací zvraty a obraty. Události to budou spíš ideové a inspirativní. Při tom všem obracení (se) bude šance uvádět a uvést věci na pravou míru a dosáhnout za relativně menšího odporu a celkem většího nadšení toho, po čem toužíme.

10. 8. se ve Vodnáři setkává Lilit s retrográdním Marsem. tady bychom mohli čekat trochu zakázaná uvolnění provedená za každou cenu, i kdyby to měla být nějaká dávka násilí páchaná a na sobě či jiných zúčastněných.

11. srpna bude novoluní ve Lvu okořeněno kvinkunxem s Plutem v Kozorohu. Situace by se dala interpretovat jako boj o pozice, ochrana jistot. Povaha novu bude významně konzervativní.

12. 8. se retrográdní Mars vrací zpět do Kozoroha, aby nás přiměl dokončit to, co nebude ještě možno považovat za definitivní. Vidíme, že druhá dekáda srpna začne pěkně po kozorožsku.

Okolo 19. srpna vyvrcholí potřetí na na dlouhou dobu naposled trigon mezi Jupiterem ve Štíru a Neptunem v Rybách. Aspekt lze spojovat s nadějí, duchovní inspirací a obrodou, příležitostmi nasměrovat se na dobré a rozvíjející cesty.

25. 8. se vytvoří velmi příznivý zemský trigon mezi Sluncem v Panně, Uranem v Býku a Saturnem v Kozorohu. Saturn bude stále ještě retrográdní a tak vnímejme tuto konfiguraci více jako posílení vnitřní, načerpání sil. Aspekty poměrně dobře ukáží, kde a v čem je síla, odkud vycházejí jistoty a co je třeba dělat pro to, abychom dále rostli a posilovali. Pomůže prosadit originální konkrétní myšlenky a nápady, dá vyrůst všemu silnému.

Jak je vidět, tak se nebudeme nudit, aspekty nám leccos přihrají do cesty a nebude možné to obejít. Věřme ale, že prostředek léta přinese i příznivé změny do našich životů. Jistě i najdeme tu správnou cestu, ty odpovídající reakce na životní výzvy.

Foto:https://pixabay.com

Ujednání

Kopírování a šíření obsahu výhradně nekomerčním způsobem je možné v nezkrácené a neupravené podobě s připojením všech zdrojů a odkazů.