Stránky

středa 3. října 2018

Říjen v kostce

Ondřej Habr - předpověď na měsíc

Říjen strávíme především pod Sluncem ve znamení Vah. Ty představují princip spojování, který je nadstavbou věčného hledání harmonie na světě i v nitru. Tedy středu, od něj odvozené symetrie v různých podobách a obrazech.

Vytváříme křehké konstrukce plánů, relací a vztahů, jemně propojujeme a silně na propojeních trváme. Je správný čas pro to, abychom témata a fakta roztříděná a zpracovaná Pannou správně pochopili a rozhodli se, kterak budeme postupovat dále.

Hned na začátku měsíce čekejme, že revoluce a revolty proti stávajícímu stavu věcí pokračují! Mars se ve Vodnáři setkává s Lilit a všechny překvapí, jaké síly v nás dřímou a čeho jsme schopní. Zjistí se, jaké je pozadí zcela banálních situací. Zároveň vyhlížejme inspiraci týkající se společenského dění. je třeba se osvobodit od nudných i nutných stereotypů.

2. října se otočilo Pluto, po dlouhém retrográdním pohybu bere zase zcela vládu do svých otěží. Nejspíš přituhuje. To, co během léta bylo možné, co prošlo, nyní bude více znát, lépe vidět a tak bude třeba některé postoje a procesy obhájit. Den je také ideální pro zahájení všeho, co si klade ambice být mohutné, silné a přesvědčivé.

O čtyři dny později, 6. října se otáčí a do retrogradity vydává Venuše. Děje se tak ve znamení Štíra a tak naskakují témata posílení vazeb, definování hodnot, pochopení zásad. Prověření si ryzosti a pravosti citů a lásky. Oddalují se řešení změnou postojů, je možné na druhé straně se vrátit k rozdělaným projektům. Lze se setkávat s bývalými oblíbenci a láskami a ze setkání se poučit a navázat na něj.

Konfliktní očekávejme 15. říjen, kdy se sejde Venuše s Merkurem ve Štíru a vytvoří spolu kvadrát na Lilit ve Vodnáři. Jistě, bude potřeba si vyjasnit zásadní záležitosti, ale přeci jen bychom měli opatrněji volit prostředky a formy.

22. říjen se sextilem Merkuru ve Štíru a Pluta v Kozorohu přinese zásadní promluvy, věty a slova. Možná ty, které jsme chtěli slyšet, možná ty, které jsme dlouho chtěli pronést.

23. říjen je tu a Slunce vchází do Štíra, současně ale dělá i opozici s Uranem na začátku Býka. Překvapí nás některé postoje a situace. Bude také šance volbou leccos změnit, některé změny situací mohou být překvapující. Nicméně rozhodnutí se do budoucna ukáží jako nadčasová.

26. října se s retrográdní Venuší setkává Slunce a je tu silná příležitost uvědomit si smysl vlastního konání a naše role, které jsme se rozhodli hrát. Čas na změnu ještě nenastává, je třeba si počkat na následující konjunkci obou planet.

Zdá se, že zářijové a říjnové aspekty jsou na první pohled lehké. Lehčí než jarní a bez velkých konstelací a seskupení planet, jaké se odehrávaly na nebi během léta. I tak budou naše nálady, city, emoce a energie nestálé a budou podléhat změnám, jejichž povahu nám postavení planet předpovědí. Je dobré si uvědomit při všeh těch konstelacích, že jsme to my, kdo je hybatelem našeho osudu a jen my jsme zodpovědní za výsledky toho, čeho dosáhneme.

Ujednání

Kopírování a šíření obsahu výhradně nekomerčním způsobem je možné v nezkrácené a neupravené podobě s připojením všech zdrojů a odkazů.