Stránky

pondělí 5. listopadu 2018

Listopad v kostce

Podzim, Avenue, Pryč, Listy, Strom

Ondřej Habr - měsíční předpověď
V tomto období Slunce prochází znameními Štíra a Střelce. V čase Štíra, tedy letos do 22. listopadu je úkolem se pročistit. Odstranit vše, co překáží dalšímu vývoji a růstu. Je to i doba, v níž máme dát zřetelně najevo postoje, definovat zájmy a rozhodnout všechny momenty, v nichž jsme doposud váhali. Zjišťujeme i tak, že v některých situacích není cesty zpět. Dostáváme se na samé dno a někdy skutečně již nevidíme jiných řešení než realizaci toho odkládaného a možná obávaného. Na druhou stranu může být uklidňující to, že všechny zdolané překážky nás posílí.

Do konce roku si projdeme i čas Střelce, skončí až zimním slunovratem. Tak jako jsme se v předchozím období naučili se Štírem neváhat, konat a být si jistí, nyní se Střelcem je třeba onu jistotu umět uplatnit. Přichází doba manifestace zájmů, hledání cílů, plánování, chystání se.

Začátek listopadu je poznamenán trigonem Jupiteru ve Štíru a Chironu v Rybách. Období je plné vzpomínek, neujasněných pocitů, nekonkrétních představ, podivné nálady, hledání sebe sama na pozadí vlastních příběhů. Nic jasného a nic konstruktivního. Hodně se ale přetavuje v nitru.

Současně je Slunce ve Štíru v kvadrátu s Lilit ve Vodnáři. Je tak docela živo, je plno pokusů a omylů, spontánního hledání a prorážení cesty. Oscilací mezi samostatnými sóloakcemi a hledáním širšího koncensu.

Zapamatujeme si 6. listopad. Ten den se po půlroční cestě znamením Býka vrací Uran na několik měsíců zpět do Berana. Během léta a podzimu jsme seznali, že některé záležitosti v realitě příliš nefungují. Zájmy se nemusely zcela krýt s tím, co se dělo. Nebylo zbytí než se podívat po jiných způsobech projevů, ale i po nové práci, zájmech, partnerech. Teď se Uran vrací do Berana a máme zhruba čtyři měsíce pro sebereflexi. Co během letošního roku nevyšlo, můžeme zkusit i jinak.

8. listopadu vstupuje po roce, který strávil ve znamení Štíra, Jupiter do Střelce. V tomto znamení opět setrvá přibližně rok. Můžeme očekávat vpravdě jupiterské období. Vše, co bylo malé, se stane velkým, intenzivně se bude prosazovat. Změní se nálada, stane se explozivnější. My se proměníme. Nebudeme tolik přízemní, budeme se umět podívat na svět s nadhledem. Nebudeme lpět na malých věcech, soustředíme se na ty velké. Budeme se víc zajímat a také otevírat tomu, co přichází. Jen si správně vybrat směr!

16. listopadu se významným způsobem promění scéna. Lunární uzly se dostanou do Raka (severní) a protilehlého Kozoroha (jižní). Nastane větší klid, objeví se rodinná témata. Mírně vzrostou emoce a také chuť řešit si vše po svém a za sebe. Zatoužíme po blízkosti těch, které považujeme za citově a rodinně spřízněné. Po letech se otevřou a budou řešit rodinné záležitosti. Na vše bude dost času, lunární uzly ve znameních setrvávají rok a půl.

Současně se i Venuše ve znamení Štíra otočí a začne směřovat dopředu, do 16. listopadu byla od začátku měsíce retrográdní. Znovu se otevřou srdce i možnosti tvořit i milovat bez překážek. Dokonce se dá říci, že k některým srdečním a tvůrčím procesům budeme doslova přitahováni a tlačeni, neujdeme tak tomu, co jsme si nachystali.

25.listopadu se planeta Neptun, která prochází znamením Ryb, obrátí a půjde vpřed. Poslední měsíce byla retrográdní a přinášela množství vnitřních zážitků a témat k řešení. Nyní se budeme umět lépe soustředit a nacítit na ty kolem nás a záležitosti, které nás s nimi spojují.

Trigon Slunce ve Štíru a Chironu v Rybách 28. listopadu umožní příznivě a citlivě, ale však i rozhodně a snad definitivně řešit bolavá témata života a aktuální i táhnoucí se citové problémy.

Trojkonjunkce Jupiteru, Slunce a Merkuru na začátku znamení Střelce jistě okolo 26. listopadu přijde s novými výzvami, poselstvími a naznačí nejspíš témata, kterými se budeme zabývat v příštím roce.

Sledujme, co se nám v tomto období bude dít! Úkoly jsou relativně lehké a většina situací směřuje tak nějak na první pohled do pozitivna.

Ujednání

Kopírování a šíření obsahu výhradně nekomerčním způsobem je možné v nezkrácené a neupravené podobě s připojením všech zdrojů a odkazů.