Stránky

pátek 21. prosince 2018

Zprávy z nebe: Období KOZOROHA

Alita Zaurak
Zimní, Sníh, Zasněžený, Stromy
Vstup Slunce do znamení Kozoroha a moment zimního Slunovratu nastává přesně 21.12. ve 23.30. 
Hranice znamení Střelce a Kozoroha je zároveň jakýmsi Olympem Zvěrokruhu, jeho nejvyšším severním bodem a my se tedy ocitáme svým vědomím nejblíže k nebi. V tyto dny můžeme vnímat obzvláště intenzivní spojení s duchovním světem a silné vlny kosmické léčivé a celkově blahodárné energie, působící do všech oblastí našeho života.

Čas Kozoroha (od 21.12. do 20.1.) je celkově spíše strohý, pomáhá nám vyjasnit si své priority a skutečné cíle, využít správně vymezený čas. Je to však i zemské a pečující znamení, proto věnujme obzvláštní pozornost svému tělu a jeho skutečným potřebám. 

Soustřeďme se hlavně na svou páteř, kudy proudí životní síla. Její plynulý tok někdy blokujeme nevhodným „zatuhlým“ smýšlením a pociťováním - hrbíme se a tuhneme pod tíhou svých úkolů. Od zdroje neboli sedmé čakry na temeni hlavy proudí energie dolů ke kořenové čakře na konci páteře, a poté zase zpět, vzhůru. Dýchání skrze páteř tedy celkově ozdravuje a osvobozuje, uvolňuje mnohé bloky a léčí psychické někdy až fyzické potíže. Toto dýchání můžeme jej praktikovat prakticky kdykoliv a kdekoliv, stačí se jen rozpomenout. Je také skvělou přípravou na meditaci.

Hned 22.12. také nastává úplněk - Slunce v Kozorohu nás soustřeďuje na řešení reálných problémů a plnění konkrétních úkolů. zatímco Luna v Raku mlčenlivě říká, abychom se uvolnili a konali spíše zevnitř(-:.
Důležité je však nasměrování pozornosti dopředu,do budoucnosti, protože obě tato znamení jsou představitelé tzv. kardinálního kříže, tedy vůdčí. Ve chvílích poklidu, které si i v předvánočním shonu jistě najdeme(-: se proto nalaďme na svou další životní cestu, zkusme se zavřenýma očima zachytit vizi, poselství od své duše, představit si a niterně prožít obrazy budoucnosti a poté udělat i první, třeba symbolické kroky na cestě k ní...

Štědrý den prožijeme ještě s uvolněnou a mateřskou Lunou v Raku, kolem šesté se začne projevovat královská a zářivá Luna ve Lvu.
Tato konstelace je ideální k prožitku hlubší sounáležitosti nás lidí jako duší, rovněž k tomu, abychom si hráli, radovali se, užívali, žili a nedbali tolik na detaily a společenské formality... Možná budeme citlivější, než v jiných letech, což nás může přivést hlouběji ke skutečné podstatě a významu Vánoc a dalších podobných svátků. Čerpejme energii skrze radost a prožívání, oslavujme své bytí, aby tomu tak bylo po celý následující rok! 

Po prosincových vodních „vnorech“ nastávají v měsíci lednu jaksi celkově radostnější a poněkud akčnější konstelace.
Venuše
se po dlouhém předlouhém pobývání ve znamení Vah a Štíra (srpen až prosinec 2018) konečně 8.1. přesunuje do Střelce!
Na mnohé složité, dlouhodobě se táhnoucí vztahové a milostné situace se můžeme podívat úplně jinak, možná se i dořeší a celkově prozáří. Venuše ve Střelci nám až do 3.2. vždy ráda poradí, jak si lásku, vztahy, přátelství i milování skutečně moudře a tedy božsky užívat a přestat se zbytečně trápit.

Nádherné bude její spojení s Jupiterem ve dnech kolem 22.1.(17 stupeň Střelce). Otevřeme se hojnosti a darům všeho druhu, konkrétněji záleží na domu horoskopu, kde toto setkání a splynutí Boha a Bohyně proběhne…

Do ohnivého znamení vstoupí též Mars a to hned 2.1.! Po dvouměsíčním rozpouštění se ve vodním znamení Ryb se ocitne v Beranu, tedy u sebe doma, ve svém přirozeném projevu muže bojovníka, milence, průkopníka. Nejenom muži tedy celkově ožijí, pocítí příliv sil a potřebu konat, řešit, realizovat. ..
Před tím, než se do něčeho, možná i poněkud zbrkle pustíme, dovolme Marsu, aby se ve svém novém domově řádně zabydlel a nalaďme se na to, co opravdu chceme, co děláme a budeme dělat sami za sebe a ze sebe. Jedná se o období následujících dvou let. Mars bude napomáhat v začínání a rozhodování, uskutečňování nových možností a výzev až do 15.2. 

Kolem 18.1. nastává pozitivní propojení neboli harmonický aspekt trigon mezi Marsem v Beranu a Venuší ve Střelci. Tento aktivní či přímo akční pár se jistě rád vrhne do nových dobrodružství všeho druhu, což se může projevit i v našich partnerských vztazích, přinést i nová milostná setkání a celkové oživení milostného života...

Kvadratury Mars v Beranu-Merkur v Kozorohu 8.1. a Mars v Beranu-Saturn v Kozorohu 21.1. martický rozjezd poněkud přibrzdí – doufejme, že nikoliv násilně!
V případě Merkura jde spíše o myšlenkové či informační zbrzdění, Saturn může zasáhnout razantněji. V době kvadratur je obzvláště důležité oddělit vliv obou zúčastněných planet – nejdříve promyslet a pak jednat (Merkur-Mars), nejdříve se soustředit a pak jednat (Saturn-Mars). Jinak může vzniknout a zmatek a naše počínání může pak mít značně polovičaté, nejisté výsledky..

Hned na začátku roku 2019, ve dnech kolem 2.1. se rovněž spojí Slunce se Saturnem v Kozorohu, což nám napomůže k vědomého usměrnění a soustředění. Jakmile víme, co je opravdu důležité a podstatné, můžeme v klidu konat. Skutečně nebo alespoň symbolicky začít nové záležitosti a projekty je vždy vhodné po novu, který bude 6.1., přesně ve 2.30 v noci. V den novu, který tentokrát probíhá téměř přesně na vrcholu kozorožího období, je dobré se opravdu maximálně soustředit, ujasnit si svůj záměr. 

Merkur se nalézá od 13.12. až do 5.1. ve znamení Střelce, v němž nám sděluje své dobré zprávy, dodává optimismu a idealismu, inspiruje k filosofování, plánování dalekých cest a též nám pomáhá vidět své záležitosti ze značného, někdy až přílišného nadhledu...
Na konci tohoto období nastává ještě trigon s Uranem, konkrétně 4.1., kolem šesté hodiny ranní(-: Skvělá chvíle pro pochopení věcí v širších souvislostech, jakési malé osvícení, inspirace a nápady neboli tzv. „Aha moment“. 
Vstup Merkura do Kozoroha však přinese i naprosto konkrétní úkoly a zcela realistické vidění věcí. Ponechme si tedy střelecký optimismus, jen řešme den za dnem své záležitosti, dělejme konkrétní kroky a vše bude dobré! 

Spojení Merkura se Saturnem v Kozorohu nastává 14.1., ve 13 stupni. V tyto dny můžeme pocítit jisté myšlenkové sevření, ovšem i zvýšenou schopnost koncentrace. V horším případě to může být moment smutku a beznaděje či bezvýchodnosti. Doplňme si tedy i kvality protikladného znamení Raka a dbejme na uvolnění a spojení s duší, k čemuž napomůže nějaká nepragmatická činnost – procházky, koupele, tvoření, meditace. Případně jde i o dobu vhodnou k terapii a tzv. odblokování.

Zároveň můžeme v tyto dny přijít něčemu opravdu "na kloub" - přicházejí jasné a konkrétní informace, na co se zaměřit, kde je skutečná příčina mnohých našich problémů, co a jak je třeba řešit!

Přátelé, děkuji za pozornost a přeji skutečně požehnané Vánoce a nový rok!

Alita Zaurak

www.mandalia.cz – astrologie, výklad horoskopu, galerie, cestování
Aktuální vánoční nabídku „Cesty snů“ do Nepálu, Tibetu, Bhútánu v květnu 2019 najdete na mém fb profiluhttps://www.facebook.com/events/280111166023526či zde:http://www.harmonievzivote.estranky.cz/…/-cesta-snu--nepal-…Ujednání

Kopírování a šíření obsahu výhradně nekomerčním způsobem je možné v nezkrácené a neupravené podobě s připojením všech zdrojů a odkazů.