Stránky

neděle 31. března 2019

Duben v kostce

Duha, Oblak, Večerní Slunce, Déšť
Ondřej Habr - měsíční předpověď

Duben bude na obloze, ve světě i v našich duších vcelku zásadním měsícem. 
I když se situace budou tvářit zprvu nevinně, zdá se, že půjde v důsledku o dost. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější a jistě i nejzajímavější momenty.

4. dubna bude poměrně náročný den. Asi bod zlomu některých procesů a vyvrcholení událostí. Řada z nás dostane příležitost se dobře rozhodnout, jiní budou do volby natlačeni. Pluto se v Kozorohu sejde s jižním uzlem.

Hned o den poději se na nebi uskuteční nov ve znamení Berana. Velký začátek všeho nového. Od začátku roku až do teď jsme ještě jeli ve starých energiích, od teď už bude všechno nové. Je to šance začít po novu.

Opozice Jupiter ve Střelci – Juno v Blížencích 8. dubna přijde s diskusemi o partnerství, vztazích a také přijde s nutností v tomto ohledu si něco vybrat, správně se zachovat a zvolit lepší variantu řešení.

10. duben bude opět náročný, Slunce v Beranu bude v kvadrátu se Saturnem v Kozorohu (tady hledejme ty nároky) a přinese přehodnocení dosavadních postupů. Bude potřeba se zachovat konzervativně, ale na druhé straně neztratit sebevědomí. Současně bude v sextilu Merkur v Rybách a Pluto v Kozorohu, což ukazuje na to, že ve hře budou slova, informace, způsoby projevu, ale také to, co děláme pod tlakem nebo na základě (sebe)manipulace.

Od 10. dubna bude retrográdní Jupiter, bude postupovat Střelcem zpět až do srpna. Po celé toto období nás bude navigovat místo navenek do nitra. K lepšímu poznání toho, co děláme, čím se zabýváme a co je pro nás opravdu důležité.

12. duben nebude lehký, Slunce v Beranu se postaví do kvadratury k oběma lunárním uzlům. Ten severní bude v Raku v konjunkci s Lunou, jižní v Kozorohu v konjunkci s Plutem a Saturnem. V tomto momentě se nejspíš projeví jak na osobní, tak na společenské rovině všechny oblasti, kde se nedějí věci správně. Tlak bude vysoký a řadu věcí budeme muset asi přehodnotit a začít dělat jinak. Bude-li tato šance. Procesy povedou v důsledku k tomu, abychom si jinak uspořádali priority.

V následujících dnech se ale Slunce v Beranu dostane do trigonu s Jupiterem ve Střelci a Merkur v Rybách do příznivých aspektů s lunárními uzly a tak se dá očekávat, že všechno nebude tak horké, jak se na první pohled zdálo a leccos půjde vyřešit jinak a mnohé se podaří domluvit nebo improvizací zvládnout. Asi si oddychneme.

22. dubna bude Slunce v Býku v konjunkci s Uranem. Bude šance opustit to, co nejde a podívat se na problematiku jinak. Lehčeji se bude začínat, objevíme v sobě originalitu.

30. dubna se stanou dvě záležitosti, Saturn v Kozorohu se otočí, stane se retrográdním až do září a současně vytvoří konjunkci s jižním lunárním uzlem. Přijde tak mírně konzervativní období, ve kterém se vyplatí posilovat základy, vytvářet rezervy, neriskovat tolik. Setkání Saturnu s uzly přinese i nutnost srovnat se s realitou, od níž se v řadě činností někteří z nás poněkud odchylujeme.

Zdá se, že čtvrtý měsíc roku přichází s náročnými úkoly reprezentovanými aspekty Pluta a Saturnu. Nejspíš je to pravda. Ale uvědomme si, že o většině bolavých témat, která budou dozajista nakousnuta, víme a že také známe téměř všechny způsoby, jak je vyřešit.

Berme to třeba i tak, že aspekty nás posunou k našim řešením a dovedou nás ke změnám, které pro sebe potřebujeme udělat.

Ujednání

Kopírování a šíření obsahu výhradně nekomerčním způsobem je možné v nezkrácené a neupravené podobě s připojením všech zdrojů a odkazů.