Stránky

čtvrtek 30. května 2019

Červen v kostce

Ondřej Habr-měsíční předpověď

Další měsíc nás donese na konec jara. Můžeme v sobě uzavřít procesy, které se děly v minulém čase a nasměrovat na to, co nás čeká.

Určitě důležitý bude 5. červen s Lunou v Raku v konjunkci se severním uzlem a v opozici na jižní uzel v Kozorohu spolu se Saturnem a volněji i Plutem. Luně bude pomáhat širší konjunkcí Mars.
Dá se předpokládat, že tato konfigurace bude reagovat na vnitřní napětí, které se nastřádalo v nás, v rodině i skupinách lidí a bude se snažit o jeho uvolnění, což nemusí být vždy pod kontrolou rozumu. Takovýto aspekt se děje proto, aby nám umožnil vyřešit minulost a vyčistit si cestu k budoucnosti. Byť čisticí prostředky nemusejí být zrovna příjemné.

18. června vrcholí sextil mezi Jupiterem ve Střelci a Neptunem v Rybách. Tento aspekt se již jednou udál 28. února a jeden nás ještě čeká 9. listopadu. Jedná se o pozitivní záležitost vrhající do našeho světa příznivé světlo na všechno, co konáme snad právě proto, abychom viděli i hlubší význam událostí a širší souvislosti dění. Aspekt rozšiřuje obzory a dodává více velkomyslnosti do života a chuti řešit probíhající události s nadhledem.

21. června přechází Slunce do znamení Raka a začíná léto. Mars v Raku v opozici s Plutem v Kozorohu ukazují na divoké časy, dostaneme se doslova mezi Scyllu a Charybdu. Pro jedno bude potřeba dát přednost před druhým a zdánlivě ani jedno řešení nebude příznivé. Nezbude, než hledat konsenzy a pokusit se nezajít při tom příliš daleko do nebezpečné zóny.

Současně bude Jupiter ve Střelci v opozici s Venuší v Blížencích a tak i tady budeme volit mezi jednoduchými řešeními a těmi, která budou vycházet z podstaty hlubšího poznání věcí.

Takřka celé období dalších dvou měsíců bude charakterizovat spojení jižního uzlu a Saturnu v Kozorohu. Bude nás směrovat ke stabilizaci, k disciplíně, ke správnému a důslednému řešení, případně dořešení životních situací, které nemáme zcela zvládnuty, a úkolů, jež nejsou dokončeny ačkoli by tomu tak už nějakou dobu mělo být. Pozitivní roli takřka po celý čas bude hrát sextil mezi Neptunem v Rybách a Jupiterem ve Střelci, který by se měl starat i povědomí o harmonii, o existenci smírných řešení, o motivace chovat se šlechetně.

Zdá se, že červnové aspekty jsou vyvrcholením události z první poloviny roku. Asi neunikneme některým úkolům. Zároveň jsme ale i směrováni do nitra, abychom si uvědomili širší souvislosti a dosah vlastních rozhodnutí i činů.

Ujednání

Kopírování a šíření obsahu výhradně nekomerčním způsobem je možné v nezkrácené a neupravené podobě s připojením všech zdrojů a odkazů.