Stránky

sobota 25. května 2019

Zprávy z nebe - BLÍŽENCI

Jachta, Moře, Člun, Cestovní, Loď, Oceán
Čas Blíženců nastává 21.5. v 10.00 a přináší nám jisté oživení, rozproudění energií a „čerstvý vítr do plachet“ na naší plavbě každodenním životem. 
Věci se dávají do pohybu, máme konečně příležitost vyjádřit a konstruktivně pospojovat dohromady své pocity, myšlenky, nápady - zkrátka vše, co jsme spíše sami v sobě prociťovali v předchozím období Býka...
Tomu napomůže i vstup Merkura do Blíženců, rovněž 21.5. Ve znamení své vlády neboli “u sebe doma” bude tento „posel bohů“ až do 5.6. a napomůže nám především v ukončování a do-pochopení situací, které jsme zažívali v průběhu celého uplynulého roku. Budeme-li opravdu chtít vidět a vědět, mnohé nejasnosti se projasní, vysvětlí, osvětlí...

Merkur ve znamení Raka od 5. do 28.6. pak prohloubí naší intuici a vnímavost, napomůže “jasně zřít”, kudy vede naše další cesta. Obzvláštní sílu bude mít spojení Merkura se vzestupným uzlem v Raku ve dnech kolem 15.6. - ideální doba k tomu, abychom se naladili na svou vizi a v ústraní, v uvolněném spočinutí se “dívali dovnitř“, do sebe a dostali moudré rady a instrukce od své duše, která nejlépe ví, co máme dělat… Toto spojení posílí Mars v Raku, který mu dodá patřičnou sílu a rozhodnost. Se vzestupným uzlem se spojuje 13.6., s Merkurem pak 18.6.
Dopřejme si tedy v těchto dnech (12.-20.6.) opravdu klid a psychickou péči, namísto hektického a chaotického pobíhání sem a tam. Nechme věci plynout a výsledek může být vskutku podivuhodný!

V těchto silných dnech v polovině června je však důležité též patřičné uzemnění, protože Mars i Merkur se dostávají též do opozice se Saturnem a Plutem v Kozorohu. Obzvláště citelná bude opozice Marsu v Raku a Saturna v Kozorohu, přesně 14.6.
Naše představy potřebují být též uskutečněny, aby nezůstaly pouhými sny… Omezení daná prostorem a časem nemusejí být vnímána jako stísňující, naopak nám napomáhají. Jen to chce trpělivost a umění rozložit si síly. Saturn nám bude více méně razantně naznačovat, že se jedná o běh na delší trať, což by nám však nemělo nijak ubrat na nadšení. Tendence dělat příliš mnoho věcí najednou a „ujíždět“ všemožným způsobem do jiných realit může být v jednu chvíli prostě vypnuta. V těchto dnech buďme tedy obzvláště bděle soustředěni na to, co děláme, vnímejme své pocity hned od začátku a buďme v souladu též s potřebami těla.

Venuše bude až do 9.6. ve znamení Býka, také u „sebe doma“, v místě své vlády. Merkur v Blížencích bude vyjadřovat a tedy i přinášet, co si Venuše přeje, co cítí – až do 5.6. tu máme skvělé období pro práci s vědomým a tvořivým zhmotňováním našich přání a tužeb.

Zemský trigon Venuše v Býku se Saturnem v Kozorohu ve dnech kolem 31.5. nám přinese možnost soustředit se na své skutečné potřeby a emocionální samostatnost - doslova se starejme o sebe, namísto o druhé, věnujme si čas a prostor, opečujme se, abychom k tomu nemuseli být přinuceni(-:

Rovněž zemský trigon Venuše s Plutem ve stejných znameních nastane přesně 3.6., v den novu. Nastane harmonické propojení mezi láskyplnou ženskostí a mocnou transformační sílou nadlidské vůle, odstraňující všemožné překážky a bloky. Tuto situaci nejlépe charakterizuje tarotová karta SÍLA – žena objímající a ovládající láskyplně lva...S láskou a elegancí můžeme v těchto dnech zvládnout zdánlivě nezvládnutelné úkoly. Důležité je otevřít srdce, tedy aktivizovat srdeční čakru, čemuž v józe napomáhají záklony a samozřejmě vědomé dýchání a především rozhodnutí vystoupit ze stagnací a omezení všeho druhu – především vztahových a finančních.

Mezí úplňkem a novoluním v Blížencích (18.5.-3.6.) se osvobozujeme od přebytečných, za celý uplynulý rok nashromážděných informací.
Může se jednat o radikální úklid knihovny, počítače, telefonu a dalších podobných míst. Již nepotřebné informace, které se nalézají je třeba odstranit, ty zbylé pak uspořádat. Projděme si seznam svých kontaktů a odstraňme ty, které už opravdu nepotřebujeme. Je to též skvělá příležitost, pořešit si hlouběji vztahy s lidmi, které “nemusíme” či nás dokonce vyloženě štvou a přesto se s nimi z nějakých důvodů denně či občas setkáváme. Může jít o spolupracovníky, spolužáky, sousedy atd. Vlastnosti, které nám na nich vadí, máme obvykle též sami, jen si je odmítáme uvědomit, proto nám je ostatní lidé musí zrcadlit. Přijetím a uvědoměním si této skutečnosti napomůžeme změně - tito lidé prostě zmizí z našeho okolí nebo nám přestanou vadit a škodit...Hluboký vědomý dech nám obzvláště v tomto období pomůže pročistit plíce, kde se ukrývají různé strachy a pochyby.

V den novu v Blížencích (přesně 3.6. ve 12.00) je dobré ukončit úklid a spočinout - uklidnit se, jak fyzicky, tak i mentálně. V tu chvíli můžeme porozumět tomu, co se nám děje a pochopit, co se z toho máme a můžeme naučit. Ptejme se, co nás opravdu zajímá, v čem bychom se chtěli zdokonalit, co studovat a zkoumat.

V období mezi novem a úplňkem v Blížencích (3.-17.6.) je obzvláště vhodné začít nějakou studijní aktivitu pořídit si vhodnou literaturu či se napojit na jiné informační zdroje. Také nám mohou do života vstoupit noví zajímaví lidé. Otevíráme se novým příležitostem a možnostem. O tom, co hodláme uskutečnit v budoucnu můžeme už začít správným způsobem mluvit či psát. Dáváme světu najevo, že tu jsme a sdělujeme o tom, co nabízíme.

Úplněk nastává přesně 17.6. v 10.30 a jeho hlavním tématem Úplňku s Lunou ve Střelci a Sluncem v Blížencích je náš vztah k lidské společnosti, ke světu. Slunce v Blížencích nás vede ke střízlivosti do každodenní reality a realistickému a povrchnímu vidění světa, zatímco Luna ve Střelci láká k intenzivnímu užívání a prožívání, vnímání věcí, situací z patřičného nadhledu...
Dovolme tedy, aby se tyto dva zdánlivé protiklady v nás propojily, abychom mohli více prožívat a vnímat to, co se děje, abychom si dokázali v udržet patřičný nadhled a lépe chápali lekce, které zažíváme a mohli se tak nadále učit mnohem příjemnějším způsobem.
Správně porozumět tomu, co se nám děje, je velmi důležité. V úplňkových dnech se tedy opravdu upřímně ptejme a naslouchejme odpovědím, k čemuž napomůže meditativní klid. Vnitřní rozpory a konflikty pomůže zharmonizovat třeba delší procházka, vědomé dýchání, meditace, výklad andělských karet apod…

Symbol Blíženců je jako most, který spojuje dva břehy. Mnohé naše vnitřní i vnější disharmonie jsou zapříčiněny nedostatečným propojením mozkových hemisfér – naší intuitivní-ženské a logické-mužské části.
Jak tomu napomoci a si povíme na dvou červnových přednáškách U Džoudyho: 4.6. (MYSLET ZDRAVĚ) a 20.6. (OTEC NEBE, MATKA ZEM), případně zvu též na meditativní celodenní procházku okolím Prahy SPOJENÍ BŘEHŮ v neděli 23.6. Více v událostech na mém profilu na fb.

Přátelé, přeji krásný celý tento měsíc, dýchejme zhluboka, obzvláště v přírodě(-: Nechť síla proudí!
Radostně
Alita Zaurak

www.mandalia.cz -výklad horoskopů, kurs astrologie, přednášky, cestování
tel.603366249

Ujednání

Kopírování a šíření obsahu výhradně nekomerčním způsobem je možné v nezkrácené a neupravené podobě s připojením všech zdrojů a odkazů.