Stránky

neděle 23. června 2019

Zprávy z nebe - období RAKA

Móda, Sluneční Klobouk, Sluneční Ochrana
Čas Raka začíná momentem letního Slunovratu v pátek 21.6 v 18.00. Konečně se můžeme uvolnit, spočinout a věnovat pozornost svým pocitům. Spojme se v tomto uvolněném stavu se svou Duší a ponořme se do blahodárné koupele moudrosti, bezpodmínečné lásky a hlubinného přijetí věcí takových, jaké jsou. Obzvláště od soboty večer do pondělní noci, kdy se Slunce v Raku krásně doplňuje s Lunou v Rybách!

V období mezi úplňkem a novem v Raku (21.6-2.7.) se věnujme především hlubokému „vodnímu“ úklidu a očistě všeho druhu. Jedná se jak o zpracování všeho, co se nám dělo v průběhu uplynulého roku, o jakousi sebe-terapii,
s níž nám samozřejmě může napomoci i někdo další, tak na fyzické úrovni též o úklid domu či bytu a s tím osvobození od mnohých zátěží a přebytečnosti či přímo závislosti, nashromážděných především uvnitř zásuvek, skříní a dalších úložných prostor jako ve fyzické realitě, tak i v tajemných zákoutích naší psychiky.
Díky zbystřené intuici a vnímavosti můžeme nyní snadněji rozlišit, co si ponechat a čeho se zbavit. Úklid fyzický završme úklidem energetickým - vonné tyčinky či vykuřovadla, zvuk tibetských mís, manter či prostě příjemné hudby napomůže vyladit a zharmonizovat náš obytný prostor.

Novoluní v Raku nastává přesně 2.7. ve 21:15. a je to moment naprostého klidu, meditace, relaxace a procítění své životní situace. Blahodárná je „meditace na vnitřní světlo“: přibližně na 20 minut zavřeme oči a díváme se uvolněně do oka třetího, umístěného mezi obočím u kořene nosu. Vyhněme se však alkoholu a masu, což je v den novu celkově lepší...

Po novu v Raku již můžeme do svého života a příbytku přidávat a doplňovat nové věci, zvyklosti, poznatky, aktivněji rozvíjet intuici, posílit své odhodlání opravdu porozumět a jasně zřít svou životní situaci. K tomu budou obzvláště vhodné dny kolem 9.7.!
Zde nastává několik blahodárných konstelací. Bílá luna v Panně se ocitá v sextilu, tj. pozitivním aspektu se Sluncem v Raku, což může pomoci porozumět, kromě jiného třeba i příčinám zdravotních problémů.
Se Sluncem se také spojuje vzestupný uzel v Raku, přesně 10.7. v 5:16. K tomu se již 8.7. do pozitivního propojení dostává též vzestupný uzel a Slunce s Prozerpinou ve Štíru. Nakonec se přidá i magická a řádně „hustá“ Luna ve Štíru – 10.-12.7.... Laďme se tedy na tolik potřebné vize a vhledy, napovídající nám kudy dále kráčet na naší cestě životem. Ideální je nalézat se u vody a ve vodě, protože tento živel je mimořádně posílen a napomůže nám ve vnitřní práci. 

Věnovat se zvelebování a zútulňování svého nitra, a stejně tak příbytků a v neposlední řadě i rodinných vztahů napomůže i Venuše, přesouvající se 3.7. z neposedných Blíženců do citlivého někdy však i přecitlivělého Raka, kde se zdrží až do 29.7. Její spojení se vzestupným uzlem a pozitivní propojení s aspektem trigon s Neptunem v Rybách si můžeme užívat v úplňkových dnech kolem 18.7. Tyto nádherné a opět vodní aspekty jistě blahodárně zapůsobí na uzdravení nejen rodinných vztahů.. Může to být též krásný a vhodný moment pro založení rodiny - početí dětí, položení základního kamene stavby domu, návštěvu rodných i energeticky silných míst...

Poněkud radikálnější posuny a možná i zásadní rozhodnutí přinese vstup Marsu do znamení Lva 2.7., v den novu. Během dalších dvou měsíců si budeme moci užívat energii tohoto kultivovaného avšak upřímného a odvážného „Rytíře holí“, který nás bude nadšeně vybízet k cestování a podnikání vzrušujících dobrodružství všeho druhu... Tento ideál mužství utvoří hezkou dvojici s jemnou Venuší v Raku, obzvláště ve dnech kolem 5.7., kdy se tito dva dostanou do pozitivního drobného aspektu polosextil a mohou společně podnikat leccos příjemného(-:

Ve dnech kolem 9.7. se Mars znovu spojí s Merkurem ve Lvu (do třetice toto spojení proběhne 3.9. ve znamení Panny, poprvé nastalo 18.6. ve znamení Raka). Nápady a rozhodnutí, která nám přišla intuitivně ve dnech kolem 18.6. či spíše v celém období počínaje cca 13.6. můžeme nyní začít tvořivě a nadšeně uskutečňovat! Ve dnech kolem 3.9. pak doladíme detaily(-;

Úplněk 16.7. nastává cca ve 23:45 a bude mít tedy obzvláštní sílu a hloubku. V tyto dny totiž též zažijeme jakousi mnohonásobnou kolektivní opozici - Slunce, Venuše, vzestupný uzel v Raku versus Luna, Saturn, Pluto v Kozorohu, sestupný uzel v Kozorohu. Snění, vizualizace, jemnohmotné vnímání a naproti tomu tvrdá a drsná realita, nezbytnost řešit konkrétní problémy, plnit své každodenní povinnosti. Je vůbec možné propojit a dostat do souladu tyto zdánlivě naprosté protiklady? Dýchání skrze páteř spojující první a šestou čakru, trpělivost a moudrost, umění klidné mysli jistě napomohou projít vítězně touto zkouškou. Za prvé se vždy uvolněme, spojme se s Duší, abychom opravdu bytostně věděli a vnímali, že jdeme správně...Toto je v tomto roce 2019 jakýmsi zásadním úkolem a to nejen v období Raka…

Přátelé, přeji nádherný a uvolněný vstup či spíše vnor do léta 2019 – nechť Síla proudí a my se můžeme hluboce uzdravit a otevřít se zázrakům, uchopit mysteria vnitřní tvorby na nové úrovni!

S láskou
Alita Zaurak
www.mandalia.cz
výklad horoskopu (základní, roční, partnerský), přednášky, kurz astrologie, cestování, galerie.
Aktuálně ještě volná místa na cestách s Alitou: putování pohořím Pirin začátkem srpna, cesta na Sever Indie v říjnu a listopadu 2019.
Kontakt: 603366249

Ujednání

Kopírování a šíření obsahu výhradně nekomerčním způsobem je možné v nezkrácené a neupravené podobě s připojením všech zdrojů a odkazů.